Зносостійкість поверхні (для глазурованої плитки) одна з головних характеристик плит для підлоги, від якої залежить, як довго глазурована плитка буде зберігати зовнішній вигляд без змін. Зносостійкість визначається за методикою PEI, розробленою Американським інститутом кераміки (Porcelain Enamel Institute). Відповідно до європейських норм EN14411 (додаток N) глазуровані керамічні плитки класифікуються на 6 груп залежно від їхньої зносостійкості:

• Клас 0 - Глазуровані керамічні плитки даного класу не рекомендується застосовувати для покриття для підлоги.

• Клас 1 - Для покриття для підлоги приміщень, що не мають абразивних забруднень, з використанням взуття з м'якою підошвою або без взуття (наприклад, ванні кімнати в житлових приміщеннях і спальні без безпосереднього входу зовні).

• Клас 2 - Для покриттів для підлоги приміщень з мінімальною кількістю абразивних забруднень, з використанням м'якого або звичайного взуття (наприклад, житлові приміщення в будинках, за винятком кухонь, передпокоїв та аналогічних приміщень з частою ходьбою). Вказане не відноситься до спеціального взуття, наприклад взуття на шпильці.

• Клас 3 - Для підлогових покриттів приміщень з невеликою кількістю абразивних забруднень, з використанням звичайного взуття та з частою ходьбою (наприклад, кухні, вітальні, коридори, балкони, лоджії та тераси). Вказане не відноситься до спеціального взуття, наприклад взуття на шпильці.

• Клас 4 - Для покриття для підлоги приміщень з невеликою кількістю абразивних забруднень, з регулярною ходьбою, з навантаженнями більшими, ніж для ступеня 3 (наприклад, виробничі кухні, готелі, виставкові та торгові приміщення).

• Клас 5 - Для підлогових покриттів приміщень з невеликою кількістю абразивних забруднень, з інтенсивною ходьбою протягом тривалого часу, внаслідок чого застосовані глазуровані керамічні плитки піддаються надзвичайним навантаженням (наприклад, громадські зони, такі як торгові центри, вестибюлі аеропортів, фойє пішохідні доріжки та промислові зони).